instagram twitter facebook youtube

lyen sehol a régióban nincs – mondta Selaković kultúrminiszter a szabadkai Népszínház meglepetés-megnyitóján. Valamelyest egyetértünk: ilyen tényleg nincs, de van másmilyen. Bulgáriában, Magyarországon, Horvátországban, Ausztriában. Pont itt, a régióban.

Több tízmillió euró és 20 év – és még mindig nem kész. De majd lesz, csak elkészüljön a pénzügyi konstrukció a fenntartására. Persze ez a „gazdasági tigrisnek” nem lesz probléma. Hallhattuk a megnyitón, hogy köszönettel tartozunk az elnöknek és a partner VMSZ-nek ezért az eredményért, és most Belgrádból árad majd a közönség Szabadkára a színházba – vonattal. Mielőtt feltennénk néhány kérdést az illetékeseknek, jöjjön egy pici észrevétel: vajon miért hiányoztak a megnyitóról a színészek, akik 20 éven át, „hajléktalanul” őrizték a színházat?

És a legfontosabb: pontosan mennyibe kerültek a színházon végzett, eddigi munkálatok, vajon most már elkészült-e, ha nem, mikor fog, mennyi pénz kell még, honnan, ki a felelős azért, hogy még mindig nem készült el, felel-e majd ezért, és vajon ami kész, az biztonságosan használható-e?

2026. március 5. SZABADKA POLGÁRI MOZGALMA